Twój koszyk:
0 Artykuł
Suma: 0,00 PLN

0 Produkt
0,00 PLN
Home

Oświetlenie LEDWyszukiwanie rozszerzone

Google Translate

Polish Belarusian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Czech Danish Dutch English German Hungarian Norwegian Russian Slovak Slovenian Swedish

Z powodu aktualizacji systemu mogą pojawić się przerwy w przyjmowaniu zamówień online, do odwołania.

Za niedogodności przepraszamy. Zamawiać można droga mailową: info@ledmasters.pl


Promieniowanie UV diod led

Czy diody led emitują szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe UV?

 

Promieniowanie UV w nadmiernej dawce uznawane jest za szkodliwe, powoduje wiele zdrowotnych konsekwencji od przebarwień skóry, fotodermatozy, chorób oczu, reakcji fotouczulających na nowotworach skóry zakończywszy. Na promieniowanie UV szczególnie wrażliwe są dzieci, nie przypadkowo stosujemy filtry UV na słońce oraz zabezpieczamy wzrok okularami z filtrem UV.

Kolejnym aspektem oddziaływania UV jest zgubny wpływ na eksponaty muzelane, dzieła sztuki, farby itp. Każdy z nas zauważył, że zwykła farba narażona na światło słoneczne szybko blaknie, podobnie kolorowe plastiki lub zabawki pozostawione na sezon letni w pełnym słońcu tracą barwy. Odpowiada za to działanie promieni UV.

W kontekście szkodliwego promieniowania UV diody led zapewniają całkowite bezpieczeństwo, ponieważ w technologii emisji światła białego w oparciu o mieszanie barw (RGB) lub konwersji światła niebieskiego na białe w luminoforze nie emitują promieni UV.

Brak emisji promieni UV zaliczamy do zalet oświetlenia ledowego. Oświetlenie ledowe nie degraduje barw oświetlanych obiektów. Zaleca się je do wnętrz muzealnych oraz galerii, w połączeniu z odpowiednio wysokim parametrem CRI są doskonałą, bezpieczniejszą alternatywą dla naturalnego światła słonecznego.

Do głównych źródeł promieniowaniu ultrafioletowego zaliczamy: słońce, lampy rtęciowe, światła halogenowe, kwarcówki, lampy bakteriobójcze, niektóre lasery.

 

LEDMASTERS SHOP

LEDMASTERS | Code-tech 

Nip: PL827-192-82-15

GIOŚ: E0014019WZBW

Email: info@ledmasters.pl

Płatności

Szybkie bezpieczne płatności online lub przelew na konto bankowe.

Zapłać z tpay.com

Wysyłka

Przesyłki dostarczają: firma kurierska DPD lub Paczkomaty

logo inpost

 dpd siodemka

Zamówienia od 500 PLN wysyłka GRATIS

Koszty dostawy...

Polecamy również

www.lighting.pl

bestlux

Współpraca hurtowa

Jesteś zainteresowany regularną współpracą w hurtowych ilościach:

 

Napisz do nas (kliknij tutaj)

 

 

Współpraca hurtowa to regularne zamówienia ilości minimum 200m taśmy jednego typu. Nie prowadzimy wyceny przez telefon, prześlij zapytanie mailem .

 

Współpraca hurtowa (kliknij)
Ukryj