Twój koszyk:
0 Artykuł
Suma: 0,00 PLN

0 Produkt
0,00 PLN
Home

Oświetlenie LEDWyszukiwanie rozszerzone

Google Translate

Polish Belarusian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Czech Danish Dutch English German Hungarian Norwegian Russian Slovak Slovenian Swedish

Z powodu aktualizacji systemu mogą pojawić się przerwy w przyjmowaniu zamówień online, do odwołania.

Za niedogodności przepraszamy. Zamawiać można droga mailową: info@ledmasters.pl


Moc taśmy led / pomiary

Podstawowa wiedza z zakresu elektroniki / elektryki pozwala w prosty sposób zweryfikować moc pobieraną przez taśmę lub listwę led. Jest jednak istotne zjawisko, które pomijane jest w warunkach domowych w czasie takich pomiarów. Użytkownicy często zasilają zakupioną rolkę taśmy z zasilacza do-gniazdkowego 12V i dokonują pomiaru prądu multimetrem podłączonym na początku taśmy.

Należy zwrócić uwagę na występowanie strat napięcia na kolejnych metrach zarówno przewodu jak i samej taśmy, w efekcie czego pomiar jest przekłamany. Aby zapewnić obiektywne warunki pomiaru należy taśmę zasilić z zasilacza o odpowiedniej wydajności prądowej i stałości napięcia niezależnie od obciążenia. Przewody doprowadzające zasilanie powinny być miedziane (nie miedziowane) o przekroju 2x0,5mm2 i maksymalnie krótkie. Należy zasilić jeden moduł taśmy, zmierzyć prąd i wynik pomnożyć przez ilość modułów na taśmie. Taki pomiar dobrze odzwierciedla pobór mocy taśmy lub listwy led.

Właściwe zasilenie taśmy przekłada się na równomierność światła na kolejnych metrach taśmy. Szczególnie duże znaczenie ma to w przypadku taśm kolorowych RGB gdzie spadki napięcia na kolejnych metrach powodują zmianę barwy emitowanej przez diody. Aby zapewnić właściwe zasilanie w przypadku taśm białych można doprowadzać zasilanie dodatkowo co kilka metrów lub zasilić ją z obu stron. Nie należy łączyć taśmy w odcinki dłuższe niż 5 m i zasilać ich tylko z jednej strony. W przypadku taśm RGB dla dłuższych odcinków należy stosować wzmacniacze RGB instalowane szeregowo co kilka lub kilkanaście metrów taśmy.

Wzmacniacz RGB jak sama nazwa wskazuje wzmacnia sygnały sterujące oświetleniem RGB, powiela on sygnał z wejścia na wyjście zapewniając dodatkową wydajność mocy. Wzmacniacze zasilane są z zasilacza DC natomiast sterowane sygnałem bezpośrednio ze sterownika RGB lub z końca sterowanej już taśmy RGB.

 

 

 

LEDMASTERS SHOP

LEDMASTERS | Code-tech 

Nip: PL827-192-82-15

GIOŚ: E0014019WZBW

Email: info@ledmasters.pl

Płatności

Szybkie bezpieczne płatności online lub przelew na konto bankowe.

Zapłać z tpay.com

Wysyłka

Przesyłki dostarczają: firma kurierska DPD lub Paczkomaty

logo inpost

 dpd siodemka

Zamówienia od 500 PLN wysyłka GRATIS

Koszty dostawy...

Polecamy również

www.lighting.pl

bestlux

Współpraca hurtowa

Jesteś zainteresowany regularną współpracą w hurtowych ilościach:

 

Napisz do nas (kliknij tutaj)

 

 

Współpraca hurtowa to regularne zamówienia ilości minimum 200m taśmy jednego typu. Nie prowadzimy wyceny przez telefon, prześlij zapytanie mailem .

 

Współpraca hurtowa (kliknij)
Ukryj