Twój koszyk:
0 Artykuł
Suma: 0,00 PLN

0 Produkt
0,00 PLN
Home Instrukcje instalacji Jak zasilać taśmę listwę LED

Oświetlenie LEDWyszukiwanie rozszerzone

Google Translate

Polish Belarusian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Czech Danish Dutch English German Hungarian Norwegian Russian Slovak Slovenian Swedish

Z powodu aktualizacji systemu mogą pojawić się przerwy w przyjmowaniu zamówień online, do odwołania.

Za niedogodności przepraszamy. Zamawiać można droga mailową: info@ledmasters.pl


Jak zasilać taśmę listwę LED

Właściwe zasilenie taśm oraz listew LED jest kluczowym czynnikiem zapewniającym właściwe długotrwałe działanie wykonanej instalacji, a przede wszystkim doskonały efekt wizualny.

 

Poza przedstawionymi poniżej zasadami podłączenia należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich do naszej instalacji:

  • wydajnych zasilaczy o dobrych parametrach oraz zabezpieczeniach przepięciowych i zwarciowych
  • możliwie najkrótszych możliwych przewodów zasilających od odpowiednim przekroju (zbyt cienkie i długie przewody powodują spadki napięcia w rezultacie czego do zasilanego odcinka taśmy dociera znacznie napięcie niższe niż na wyjściu zasilacza co powoduje spadek wydajności świetnej taśmy)
  • połączenia przewodów z listwami i taśmami LED powinny być wykonane metodą lutowania dzięki czemu uzyskamy wysoką niezawodność wszelkich połączeń w naszej instalacji oświetleniowej
  • paski LED powinny być zainstalowane na powierzchniach zapewniających odprowadzenie ciepła jakie powstaje w skutek pracy diody LED, zbyt wysoka temperatura jest jednym z najczęściej występujących powodów zniszczenia lub skrócenia żywotności instalacji LED (nie można taśmy LED przyklejać do powierzchni emitujących ciepło! )

 

 

Poniżej prezentujemy kilka sposobów podłączenia instalacji oświetleniowej LED do zasilania sieciowego 230V:

 

A. Zasilacz podłączony do gniazda 230V. Podłączenie oświetlenia LED w ten sposób zalecane jest dla instalacji pracujących 24 godziny na dobę, zasilacz podłączony jest do zasilania bez przerwy, dodatkowo zastosowany został ściemniacz w obwodzie między taśmą LED, a zasilaczem umożliwiający regulację intensywności oświetlenia zależnie od potrzeb (np. przyciemnienie oświetlenia ekspozycji w okresie nocnym)

zas1

 

B. Zasilacz LED podłączony do zasilania sieciowego 230V przez włącznik ścienny. W przedstawionym przykładzie zasilacz DC + taśma LED zastępują klasyczną żarówkę. Zaletą takiego modelu podłączenia jest prostota wykonania oraz bezpieczeństwo instalacji oświetleniowej, która w okresie gdy nie jest użytkowana zostaje odłączona od zasilania. Zasilacz nie pracuje przy wyłączonym włączniku. Zalecane w instalacjach gdzie domowych oraz gdy oświetlenie pracuje mniejszą część doby.

zas2 

 

C. Zasilacz podłączony do zasilania przez sterowany bezprzewodowo włącznik. Sposób na sterowanie oświetleniem LED z odległego miejsca. Sygnał sterujący z zamocowanego w dowolnym miejscu pilota lub włącznika ściennego bezprzewodowego powoduje podanie napięcia zasilającego 230V na zasilacz instalacji LED.

zas3

 

 

D. W poniższym modelu podłączenia oświetlenia LED wykorzystano zasilacz do LED na stałe podłączony do sieci zasilania 230V oraz sterownik oświetlenia LED z pilotem bezprzewodowym. Jest to najpopularniejsze wykonanie instalacji z zastosowaniem kontrolera LED dającego możliwości sterowania oświetleniem w zakresie funkcji dynamicznych oraz statycznych czyli jasności, włączania/wyłączania oraz efektów świetlnych. Rozwinięciem poniższego układu mogą być wyżej przedstawione układy, czyli np. dodatkowy włącznik na wejściu zasilacza DC odłączający go od zasilania w przypadku wyłączenia.

 

zas4

 

E. Podłączenie instalacji LED do akumulatora 12V DC lub baterii 12V. Taśmy oraz listwy LED można podłączyć bezpośrednio do akumulatora lub baterii 12V pod warunkiem zapewnienia stabilności napięcia zasilania na poziomie 12V DC. Dodatkowo stosuje się bezpiecznik o prądzie odpowiednim do długości i mocy zastosowanej taśmy LED. Można również w układzie zastosować ściemniacz lub inny kontroler do LED jak pokazano na poniższym układzie: 

 zas5

 

 info2Informacje jak zainstalować taśmę listwę LED

info2 Informacje jak podłączyć taśmy listwy LED

 

 

 

LEDMASTERS SHOP

LEDMASTERS | Code-tech 

Nip: PL827-192-82-15

GIOŚ: E0014019WZBW

Email: info@ledmasters.pl

Płatności

Szybkie bezpieczne płatności online lub przelew na konto bankowe.

Zapłać z tpay.com

Wysyłka

Przesyłki dostarczają: firma kurierska DPD lub Paczkomaty

logo inpost

 dpd siodemka

Zamówienia od 500 PLN wysyłka GRATIS

Koszty dostawy...

Polecamy również

www.lighting.pl

bestlux

Współpraca hurtowa

Jesteś zainteresowany regularną współpracą w hurtowych ilościach:

 

Napisz do nas (kliknij tutaj)

 

 

Współpraca hurtowa to regularne zamówienia ilości minimum 200m taśmy jednego typu. Nie prowadzimy wyceny przez telefon, prześlij zapytanie mailem .

 

Współpraca hurtowa (kliknij)
Ukryj