Twój koszyk:
0 Artykuł
Suma: 0,00 PLN

0 Produkt
0,00 PLN
Home Instrukcje instalacji Jak zainstalować taśmę listwę LED

Oświetlenie LEDWyszukiwanie rozszerzone

Google Translate

Polish Belarusian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Czech Danish Dutch English German Hungarian Norwegian Russian Slovak Slovenian Swedish

Z powodu aktualizacji systemu mogą pojawić się przerwy w przyjmowaniu zamówień online, do odwołania.

Za niedogodności przepraszamy. Zamawiać można droga mailową: info@ledmasters.pl


Jak zainstalować taśmę listwę LED

Prezentujemy kilka praktycznych porad jak samodzielnie podłączyć taśmę lub listwę LED.

 

Wszystkie taśmy będące w naszej ofercie dają możliwości przycięcia długości na wymiar w określonych miejscach taśmy, zależnie od typu taśmy miejsca możliwego podziału mogą znajdować się w odległościach od 2,5 cm do 10 cm. Dzięki takiej możliwości można zakupioną rolkę taśmy w oryginalnym opakowaniu 5 metrów wykorzystać w kilku instalacjach. Długość taśmy docinamy do najbliższej możliwej potrzebnej nam długości z zachowaniem oznaczonych miejsc przecięcia taśmy.

 

podtas1

Miejsca możliwego podziału taśmy oznaczone są np. nożyczkami jak powyżej lub polami lutowniczymi z oznaczonymi biegunami zasilania plus oraz minus (do każdego odciętego odcinka należy doprowadzić zasilanie za pomocą przewodów, zwracając uwagę na właściwe podłączenie plus / minus):

podtas1a

 

Przygotowane na wymiar odcinki taśmy najlepiej zasilić przewodami przylutowanymi do oznaczonych na taśmie pól lutowniczych. Połączenia lutowane gwarantują niezawodność działania instalacji LED, brak spadków napięcia jakie pojawiają się w przypadku złączek z czasem pokrywających się utlenioną warstwą miedzi:

podtas3

 

Praktycznie każda taśma LED będąca w ofercie naszego sklepu podklejona jest samoprzylepną taśma dwustronną marki 3M, aby ułatwić instalację użytkownikowi. Aby przykleić taśmę do podłoża należy usunąć osłonkę zabezpieczającą klej od spodu taśmy, a następnie przyłożyć taśmę do przygotowanego podłoża. Przygotowanie podłoża sprowadza się do usunięcia pyłu oraz innych zabrudzeń oraz odtłuszczenia powierzchni na której przyklejamy taśmę. Taśmę należy lekko docisnąć do powierzchni na której jest przyklejana, NIE NALEŻY DOCISKAĆ TAŚMY W MIEJSCACH GDZIE SĄ DIODY, NIE NALEŻY DOTYKAĆ DIOD ZAINSTALOWANYCH NA TAŚMIE:

podtas2

 

Po przytwierdzeniu taśmy do powierzchni zalecamy pozostawienie jej na 12 godzin aby klej odpowiednio spoił się z podłożem, nie należy w tym czasie włączać instalacji, aby klej się nie nagrzewał od pracującej taśmy. Ta chwila cierpliwości zapewni nam trwałość przyklejenia taśmy do podłoża.

 

info2 Informacje jak zasilać taśmę LED

info2 Informacje jak podłączyć taśmy listwy LED

 

LEDMASTERS SHOP

LEDMASTERS | Code-tech 

Nip: PL827-192-82-15

GIOŚ: E0014019WZBW

Email: info@ledmasters.pl

Płatności

Szybkie bezpieczne płatności online lub przelew na konto bankowe.

Zapłać z tpay.com

Wysyłka

Przesyłki dostarczają: firma kurierska DPD lub Paczkomaty

logo inpost

 dpd siodemka

Zamówienia od 500 PLN wysyłka GRATIS

Koszty dostawy...

Polecamy również

www.lighting.pl

bestlux

Współpraca hurtowa

Jesteś zainteresowany regularną współpracą w hurtowych ilościach:

 

Napisz do nas (kliknij tutaj)

 

 

Współpraca hurtowa to regularne zamówienia ilości minimum 200m taśmy jednego typu. Nie prowadzimy wyceny przez telefon, prześlij zapytanie mailem .

 

Współpraca hurtowa (kliknij)
Ukryj