Twój koszyk:
0 Artykuł
Suma: 0,00 PLN

0 Produkt
0,00 PLN
Home Instrukcje instalacji Instalacja paneli dotykowych led w puszkach instalacyjnych

Oświetlenie LEDWyszukiwanie rozszerzone

Google Translate

Polish Belarusian Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Czech Danish Dutch English German Hungarian Norwegian Russian Slovak Slovenian Swedish

Instalacja paneli dotykowych led w puszkach instalacyjnych

Oferowane przez sklep ledmasters.pl panele dotykowe do sterowania oświetleniem LED dzielą się na panele wykonane w standardzie US oraz standardzie EU. Różnica w wersji wykonania polega na kształcie i rozmiarach tylnej część panelu dotykowego, która ukryta jest w otworze instalacyjnym lub puszce montażowej. Zależnie od wersji panela należy zastosować odpowiednią puszkę instalacyjną:

 

infoPanele w wersji US z prostokątnym kształtem tylnej części panelu:

prostokątny-panel

Kształt tylnej części panela wymaga w przypadku instalacji w puszce podtynkowej zastosowania puszki kwadratowej (dostępna w naszym sklepie):

puszka-do-panelu

 

instalacja-panela-led-do-puszki-kwadratowej

 

 

 

infoPanele w wersji EU o kształcie okrągłym tylnej części panela z powodzeniem można instalować w puszkach podtynkowych dostępnych w sklepach elektrycznych oraz marketach budowlanych:

 

okrągły-panel 

 

Okrągły kształt tylnej części panelu dotykowego wymaga zastosowania klasycznej okrągłej puszki instalacyjnej:

puszka-okrągła

 

instalacja-panela-led-do-puszki-okrągłej

 

 

info Zasilanie paneli dotykowych do sterowania instalacjami LED.

Oferowane przez nas panele dotykowe należy zasilać wyłącznie napięciem stałym określonym w dokumentacji. Zazwyczaj jet to zasilanie napięciem 12V DC lub 24V DC. Zależnie od wersji wykonania sterowanych listew lub taśm LED należy zastosować odpowiedni zasilacz zapewniający napięcie stałe 12V DC lub 24V DC. Moc zasilacza należy dobrać odpowiednio do mocy jaką przedstawiają linie sterowane świecące. Przykładowo:

  • jeśli za pomocą panelu dotykowego sterujemy taśmą LED na diodach 3528 o gęstości 60led/m daje nam to moc taśmy około 4,8W na każdy metr. Jeśli panel steruje odcinkiem 5m takiej taśmy wówczas moc zasilacza powinna być na poziomie 25W
  • jeśli sterujemy taśmą RGB na diodach 5050, 60led/m o mocy 14,4W/m odcinkiem 5m, należy zastosować zasilacz około 75W.

Dzięki zastosowaniu mocy zasilacza odpowiadającej lub minimalnie większej od mocy zastosowanych diod, zapewniamy pracę zasilacza w zakresie jego najwyższej sprawności. Należy pamiętać o stosowaniu możliwie najkrótszych przewodów łączących zasilacz z panelem oraz panel z taśmą led, stosowanie cienkich przewodów lub długich odcinków powoduje spadki napięcia na kolejnych metrach przewodów co przekłada się na obniżenie jasności w naszej instalacji. Zasilacz powinien mieć zabezpieczenia przeciążeniowe, przeciwzwarciowe, dobrą stabilizację napięcia. Zabezpiecza to ledy przed uszkodzeniem i wydatnie wydłuża życie całej instalacji oświetleniowej.

 

Poniżej przykładowe zasilacze:

zasilacz-impulsowy zasilacz-impulsowy-wodoodporny

 

info Podłączanie przewodów do panela dotykowego sterującego oświetleniem LED.

Należy starannie wykonać instalację przewodów łączących panel dotykowy sterujący z taśmą led oraz panel dotykowy sterujący z zasilaczem. Przewody powinny być osłonięte przed przypadkowym uszkodzeniem oraz zabezpieczone przed zwarciem. 

W pierwszej kolejności należy podłączyć przewody łączące panel sterujący z elementami świecącymi, należy upewnić się, że właściwie zostały połączone odpowiednie bieguny zasilania plus oraz minus oraz R/G/B w przypadku instalacji oświetleniowej pełno kolorowej RGB. W kolejnym kroku podłączyć należy przewody łączące panel z zasilaczem (który nie jest podłączony do sieci). Po sprawdzeniu poprawności wszystkich połączeń oraz upewnieniu się o braku zwarć między przewodami można podłączyć zasilacz do sieci i sprawdzić poprawność działania układu oświetlenia.  

 

 

 

LEDMASTERS SHOP

LEDMASTERS | Code-tech 

Nip: PL827-192-82-15

GIOŚ: E0014019WZBW

Email: info@ledmasters.pl

Płatności

Szybkie bezpieczne płatności online lub przelew na konto bankowe.

Zapłać z tpay.com

Wysyłka

Przesyłki dostarczają: firma kurierska DPD lub Paczkomaty

logo inpost

 dpd siodemka

Zamówienia od 500 PLN wysyłka GRATIS

Koszty dostawy...

Polecamy również

www.lighting.pl

bestlux

Współpraca hurtowa

Jesteś zainteresowany regularną współpracą w hurtowych ilościach:

 

Napisz do nas (kliknij tutaj)

 

 

Współpraca hurtowa to regularne zamówienia ilości minimum 200m taśmy jednego typu. Nie prowadzimy wyceny przez telefon, prześlij zapytanie mailem .

 

Współpraca hurtowa (kliknij)
Ukryj